برفك

45,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهدان دليلو
مترجمپیمان خاکسار
نوبت چاپ4
تعداد صفحات341
نوع جلدشوميز
قطعرقعي
سال نشر1397
موضوعداستان‌های آمریکایی
نوع کاغذبالكي
وزن (به گرم)400
شابک9786002295538

کتاب «برفک» اثر «دان دلیلو» بانام اصلی White Noise سال ۱۹۸۵ منتشر شده است. این رمان داستان فردی به نام «جک گلدنی» است که چندین بار ازدواج کرده است. او به همراه همسرش و فرزندانش زندگی می‌کند و استاد مطالعات حزب نازی و هیتلر در دانشگاهی کوچک در مرکز ایالات‌متحده است. این اثر رمانی علیه مصرف‌گرایی است، جریانی که در این قرن بیش‌ازپیش در حال سرعت گرفتن است. منتقدان این اثر را یکی از پرفروش‌ترین و تأثیرگذارترین رمان‌های ادبیات پسامدرن در چند سال اخیر ادبیات آمریکا می‌دانند درحالی‌که خود نویسنده این نظر را ندارد. «دان دلیلو» علاقه‌ای به طبقه‌بندی آثارش ندارد و تنها خودش را یک رمان‌نویس آمریکایی می‌داند.

داستان کتاب «برفک» بازتابی از رفتارهای خانواده‌ای است که در دهه‌ی هشتاد در مواجهه با مصرف‌گرایی و تکنولوژی دچار یاس‌‌، پوچی و تردید‌های بنیادی می‌شوند. این اثر حدود چهار دهه‌ی پیش به نگارش درآمده است ولی مضمون آن بسیار قابل‌درک برای خوانندگان ایرانی است زیرا در حال حاضر کشورهای در حال توسعه با این‌چنین مشکلات و مسائلی درگیر هستند.

«دان دلیلو» برای این کتاب نام‌های مختلفی ازجمله برفک، تمام ارواح، اولتراسونیک، کتاب آمریکایی مُردگان، پاناسونیک و نبرد من در نظر داشت ولی درنهایت آن را با عنوان «برفک» که نشانی از رسانه‌ی تلویزیون است منتشر کرد. این اثر پس از انتشار توجه بسیاری را به خود جلب کرد و «نیویورک تایمز» درباره‌ی آن این‌چنین تیتر زد: «وهم‌آور، درخشان و تأثیرگذار.» مجله‌‌ی تایم این اثر را در فهرست صد رمان برتر انگلیسی‌زبان خودش و روزنامه‌ی گاردین نیز آن را در لیست ۱۰۰۱ کتابی که پیش از مرگ باید خواند، قرار داد. کتاب «برفک» جایزه‌ی ملی کتاب آمریکا را نیز برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد و این کتاب به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رمان‌های دهه‌ی هشتاد میلادی شناخته شد.