خاطرات کنجی میزو گوچی

کلوزآپ 6
22,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهیوشیکاتا یودا
مترجمعظیم جابری
نوبت چاپ2
تعداد صفحات130
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
سال نشر1398
موضوعسینماوتئاتر
نوع کاغذبالکی
وزن (به گرم)125
شابک9786008822264

از من خواسته‌اید چند کلمه‌ای درباره‌ی کنجی میزوگوچی بنویسم و این واقعاً مایه‌ی خوشحالی‌ام است. هر روز به این فکر می‌کنم که چه میراث بزرگی برای سینمای ژاپن بر جای گذاشته است.

مطمئن نیستم که بتوانم به اساس هنر او دست پیدا کنم، اما از آن‌جایی که به مدت بیست سال دوشادوش میزوگوچی زندگی و کار کرده‌ام، خاطرات زیادی در ذهنم انباشته شده که می‌خواهم به روی کاغذ بیاورم و چون امیدوارم این بتواند در پژوهش‌ها درباره‌ی هنر او و شخصیتش نقشی داشته باشد.

وقتی نیمه‌های شب از خودم می‌پرسیدم از کجا باید شروع کنم، صدای میزوسان (دوستان این‌طور صدایش می‌کردند) را می‌شنیدم که به من می‌گفت: «باز نشسته‌ای وقتت را برای این‌جور چیزها هدر می‌دهی! بهتر بود به نوشتن فیلم‌نامه‌ای حسابی فکر می‌کردی. وقتت را هدر نده. ول کن. جوان‌ها دارند از تو جلو می‌زنند.» آن‌وقت من با ترس و ملاحظه‌کاری، انگار که فحشم داده باشد، جواب دادم: «بالاخره می‌خواهم چیزی در رابطه با شما به‌جا بگذارم.»

«میزوگوچی چه اهمیتی دارد، باید از او جلو بزنی، می‌فهمی؟ - اما این غیرممکن است. - چی! اگر نتوانی چیزی را که من نتوانستم بسازم بسازی، لیاقت زندگی‌کردن نداری. باید از میزوگوچی بهتر باشی. با سیاه‌کردن این کاغذها کلاهت پس معرکه است. خوب می‌دانی که این روزها عالم سینما اوضاعش وحشتناک است! به این فکر کن، وا نده.»