درآمدی بر تفکر انتقادی

35,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهحسن قاصی مرادی
نوبت چاپ4
تعداد صفحات435
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
سال نشر1398
موضوعفلسفه
نوع کاغذتحریر
وزن (به گرم)400
شابک9789648897807

در کتاب "درآمدی بر تفکر انتقادی"، "حسن قاضی مرادی" به "سنجش تفکر انتقادی و تفکر غیرانتقادی" پرداخته و علاوه بر تعریف و بیان اهمیت تفکر انتقادی، اصول، مهارت ها و ویژگی های یک اندیشمند انتقادی را معرفی کرده و آن را با اصول تفکرغیرانتقادی و ویژگی هایی اندیشمند غیرانتقادی مقایسه می نماید. او بیان داشته که یک اندیشمند انتقادی از ذهنی باز، کنجکاو، حقیقت جو، منصف، خردمند و تحلیل گر برخوردار است که به نظام فکری خود اعتماد دارد. در برابر، اندیشمند غیرانتقادی بی تفاوت و بی انصاف است و ذهنی بسته، حقیقت گریز و پریشان اندیش داشته و فاقد بلوغ در اندیشه و اعتماد به آرای خویشتن است. نویسنده در کتاب "درآمدی بر تفکر انتقادی"، تعبیر و تفسیر و تحلیل و ارزشیابی را علاوه بر استنتاج و توضیح و خود تنظیم گری از ابزار و مهارت های تفکر انتقادی دانسته و مغالطه هایی را مطرح می کند که با اصول تفکر و ویژگی های یک اندیشمند غیرانتقادی مرتبط هستند یا در اثر استفاده ی اشتباه از مهارت های انتقادی ایجاد می شوند.
"حسن قاضی مرادی" در این اثر، نظریات مربوط به تفکر انتقادی را به دو دسته ی عمده تقسیم بندی نموده که نظریات توصیفی و هنجاری را شامل می شوند و بر خلاف بیشتر کتاب منتشر شده در این زمینه که از دیدگاه نظریات توصیفی به تجزیه و تحلیل پرداخته اند، "درآمدی بر تفکر انتقادی" عمدتا دیدگاه هنجاری و علی الخصوص آرای "پیتر فسیونه" را مورد بحث قرار می دهد.
آنچه این اثر را از دیگر آثار مشابه خود متمایز نموده، شرح و بسطی است که "حسن قاضی مرادی" به همراه نمونه ها و مثال های گوناگون و حقیقی از زندگی معمول مردم ایران به خوانندگان ارائه می کند و "درآمدی بر تفکر انتقادی" را با مرتبطترین مباحث و به شیوه ای عملی، در اختیار مخاطبین قرار می دهد.