ذهن فریبکار شما

راهنمای علمی برای مهارت هایدد تفکر نقاد
30,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهپروفسور استیون نوولا
مترجماکبر سلطانی / مریم آقازاده
نوبت چاپ3
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
سال نشر1397
موضوعفلسفه
نوع کاغذتحریر
وزن (به گرم)354
شابک9789642071142

هیچ مهارتی در دنیای امروز مهمتر از توانایی تفکر ، درک و عمل به روشی موثر و مسئولانه نیست. بعلاوه ، در هیچ مرحله ای از تاریخ بشریت ، با چنین سهولت نسبی ، مانند قرن بیست و یکم ، به این اطلاعات دسترسی نداشته ایم. اما از آنجا که اطلاعات نادرست در جهان امروز نیز افزایش یافته است ، پرورش تفکر انتقادی بیش از هر زمان دیگری مبرم و ضروری است.

«ذهن فریبکار شما» شامل 24 سخنرانی ارزشمند شما را به دانش و تکنیک های لازم برای تبدیل شدن به یک متفکر انتقادی تیزبین در زندگی کاری و شخصی خود مجهز می کند. با غوطه ور شدن در علم سوگیری شناختی و تفکر انتقادی و یادگیری چگونگی اندیشیدن در مورد تفکر (عملی معروف به فراشناخت)، درس های مشخصی را هوشمندانه تر کسب خواهید کرد.

کلید موفقیت در تفکر انتقادی در درک علوم اعصاب مربوط به نحوه عملکرد تفکر ما است که از قضا پژوهش های فعال در این حوزه به اشتباه از آن غفلت جسته اند. دامها و اشتباهات رایج در تفکر ، مانند مغالطه های منطقی و تعصبات شما از پا در خواهند آورد. دانستن چگونگی تشخیص علم خوب از علم شبه تخصصی در دنیای امروز امری حیاتی ست. نوولا در این کتاب مشخصا به این موارد می پردازد، و کاوش می کند که چگونه وجود موانع فکری ما را خسته می کنند، حواس را پرت کرده و ما را از رسیدن به حقیقت یک موضوع خاص باز می دارد.

در طول مسیر ، او یک جعبه ابزار مهم برای شما فراهم می کند که می توانید برای ارزیابی بهتر کیفیت اطلاعات از آن استفاده کنید.