زندگی پنهان ذهن

66,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهمارینو سیگمان
مترجمماندانا فرهادیان
نوع جلدسخت
قطعرقعی
نوبت چاپ4
سال نشر1399
تعداد صفحات328
موضوعروانشناسی
نوع کاغذبالکی
وزن (به گرم)403
شابک9786004900645

از یکی از رهبران مشهور جهان در زمینه علوم اعصاب ، سفری تحریک آمیز و هیجان انگیز به اعماق ذهن انسان.
افکار ما از کجا می آید؟ چگونه تصمیم می گیریم و به قضاوت هایمان اعتماد می کنیم؟ نقش ناخودآگاه چیست؟ آیا می توانیم رویاهای خود را دستکاری کنیم؟ در این کتاب خیره کننده ی پرفروش بین المللی ، ماریانو سیگمان ، متخصص علوم اعصاب که برنده جوایز زیادی شده پاسخ های پیچیده ای برای اینها و بسیاری از سوالات قدیمی دیگر را جست و جو می کند.
دکتر سیگمان در طول مدت 20 سال فعالیت خود در زمینه تحقیق در مورد کارکرد درونی مغز انسان ، دیدگاه میان رشته ای قابل توجهی را پرورش داده است. او به تحقیق در فیزیک ، زبانشناسی ، روانشناسی ، آموزش و ... پرداخته و توضیح می دهد که چرا افرادی که به بیش از یک زبان صحبت می کنند کمتر در معرض زوال عقل هستند. چگونه نوزادان می توانند با دیدن اشیایی که قبلا فقط آنها را لمس کرده اند ، آنها را تشخیص دهند. چگونه کودکان ، حتی قبل از اینکه بتوانند اولین کلمه ی خود را بگویند ، می توانند درست و غلط را از هم تشخیص دهند. و چگونه می توانیم با رمزگشایی الگوهای فعالیتهای مغزی ، افکار بیماران را "بخوانیم".
در کتاب زندگی پنهانی ذهن در چگونگی درک ما از نقشی که علوم اعصاب در زندگی ما ایفا می کند انقلابی ایجاد می کند ، از روندهای مغزی مرموزی که یادگیری ما را کنترل می کند پرده برمیدارد مانند عقل ، احساس ، فکر کردن ، و خواب دیدن.

ماریانو سیگمان، برای آنکه خودمان و دیگران را عمیق تر درک کنیم، نشان نی دهد:
•چگونه در طی اولین روزهای زندگی مان به ایده ها شکل می دهیم؟
•چگونه رؤیا می بینیم و تصور می کنیم؟
•چرا احساسات و هیجانات خاصی داریم؟
•مغزمان چگونه تغییر می کند و ما همراه با آن چگونه تغییر می کنیم؟
•چگونه تصورمان در مورد خوب و منصف بودن خیلی زودتر از آنچه فکر می کنیم رشد می کند؟
زندگی پنهان ذهن از حوزه های فیزیک، ریاضیات، فلسفه، پزشکی، زیست شناسی، روانشناسی، مردم شناسی، زبان شناسی و همچنین آشپزی، شعبده بازی، شطرنج، موسیقی، ادبیات و هنر بهره می گیرد تا نشان دهد که علوم اعصاب چگونه در زندگی به خدمت ما در می آید و عیان می کند که چگونه بی کرانگیِ نورون های درون مغزمان نحوۀ ادراک و احساس و استدلال و ارتباط ما را می سازند.