عشق تابستانی

35,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهجویس کارول اوتس
نوبت چاپ2
مترجمخجسته کیهان
تعداد صفحات216
سال نشر1398
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
موضوعرمان خارجی
نوع کاغذبالکی
وزن (به گرم)220
شابک9786002531599

اوتس در این کتاب، دو مضمون خشونت و جنسیت را دستمایه داستانی بلند و پرکشش قرار داده است. داستان نه دارای تفکر جنسیتی و نه ترسیم‌گر خشونتی فراگیر است و نویسنده در نگاهی اسطوره‌ای – و شاید شرقی – به مقوله مرگ به سراغ شخصیت‌هایی رفته که هر یک تفکر یا کهن‌الگویی جهان‌شمول را نمایندگی می‌کنند.
کاتیا اسپیواک دختری نوجوان با مارکوس کیدر نویسنده و تصویرگر کتاب که از او بسیار مسن‌تر است آشنا می‌شود. وضعیت کیدر با زندگی کسالت‌بار و کارگری او تفاوت بسیار دارد، یا می‌توان گفت هیجان‌انگیزتر است. اما خانه مجلل و سرشار از موسیقی زنده و هدایای گران‌قیمت آقای کیدر، گویی باطنی شوم را از کاتیا پنهان می‌کنند. پس از چند دیدار، همه‌چیز رفته‌رفته تغییر می‌کند و مدل شدن کاتیا برای نقاشی تازه کیدر مثل گذشته شادی‌بخش نیست. او می‌خواهد پی ببرد که مرد از او چه می‌خواهد و آیا در اندیشه تصاحب اوست یا…
جویس کرول اوتس نویسنده‌، نمایشنامه‌‌نویس و منتقد امریکایی، متولد 1938 در روستایی در نزدیکی نیویورک است. اولین رمانش را در سال 1964نوشت و همان سال جایزه داستان‌نویسی دوشیزگان را از آن خود کرد. اوتس پس از کسب فوق‌لیسانس ادبیات مدرس دانشگاه شد و در سال 1976 برای تدریس رشته ادبیات خلاقه در دانشگاه پرینستون راهی نیوجرسی شد.
وی در حوزه‌های رمان، داستان کوتاه، شعر، مقاله، نمایشنامه و حتی اپرا فعالیت کرده و جوایز ادبی متعددی را کسب کرده است. “جانورها”، “دختر گوركن”، “آن‌ها”، “موطلایی”، “‌یک دوشیزه‌ زیبا”، “‌پرنده‌‌ کوچک در بهشت”، “شب‌های وحشی”، “برای چی دوستت داشتم “، “عروس بیوه” و “سیاهاب” عناوین برخی کتاب‌های اوست.