فلسفهْ زندگی

45,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهکریستوفر همیلتن
مترجممیثم محمد‌امینی
نوبت چاپ5
تعداد صفحات310
سال نشر1398
نوع جلدسخت
قطعرقعی
موضوعفلسفه
نوع کاغذتحریر
وزن (به گرم)460
شابک9786007439135

فلسفه ی زندگی مجموعه ای است از چند جستار یا مقاله ی فلسفه که مطابق تقسیم بندی رایج در حوزه ی (فلسفه اخلاق) قرار می گیرد.
همیلتن برداشتی وسیع از مفهوم (اخلاق) در نظر دارد. او از جمله درباره ی راز زادن و مردن، معنای حیات و پوچی زندگی، تقدیر و سرنوشت، نسبی گرایی، و ترس از مرگ بحث می کند. همین طور درباره ی دو جنبه ی مهم از حیات انسان، یعنی خواب و آمیزش جنسی که در بررسی های فلسفی کمتر مورد توجه بوده اند، تحلیل های جالبی ارائه می دهد. همیلتن کاملا به این مسئله توجه دارد که (زندگی بسیار بسیار پیچیده تر و در برابر توضیح مقاوم تر از آن است که بتوان با مطالعه ی کتب دانشگاهی درباره ی فلسفه ی اخلاق درکی کامل یا رضایت بخش از آن به دست آورد.)
اما می کوشد که به قول وینگنشتاین (تعبیر خود را از امور) به دست دهد. او در این راه ذوق و حساسیت ادبی را در کنار نظم و منطق فلسفی به کار می گیرد و بحث را جابه جا با نقل قول های شایسته از آثار شکسپیر، داستایفسکی، جورج الویت، د.هـ. لارنس، پروست، ت.س. الیوت، فیلیپ لارکین و بسیاری دیگر غنا می بخشد و از این رهگذر وجه تازه ای از رابطه ی میان فلسفه و ادبیات را برای خواننده روشن می کند.