قدرت فیلم

88,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندههاوارد سوبر
مترجمخشایار قشقایی
نوبت چاپ2
تعداد صفحات470
سال نشر1399
نوع جلدسخت
قطعرقعی
موضوعسینماوتئاتر
نوع کاغذبالکی
وزن (به گرم)476
شابک9786226863653

در کتاب قدرت فیلم، هاوارد سوبر، که بسیاری او را برجسته‌ترین استاد سینما در امریکا می‌دانند، با لحنی آموزگارانه و همزمان صمیمی، از الف تا یای فیلم را در قالب مدخل‌هایی موجز و پرمغز درس می‌دهد. کتاب حاضر به بررسی اصول و الگوهایی می‌پردازد که فیلم‌ها را محبوب و به‌یادماندنی می‌سازند و این اصول و الگوها مفید خواهند بود، هم برای کسانی که قصد فیلمسازی دارند و هم برای آن‌دسته از عاشقان سینما که می‌خواهند فیلم‌ها را بهتر بفهمند. هر مدخل این کتاب منحصربه‌فرد پیشاپیش الهام‌بخش و راهنمای چندیل نسل از بزرگترین فیلمسازان و نویسندگان هالیوود بوده است.

|      تک‌تک صفحات این کتاب حکیمانه و آزادی‌بخش مملو از فهم روشنی است که هاوارد سوبر از داستان‌گویی سینمایی دارد. و باید گفت بخش اعظم آن به نحوی حیرت‌انگیز خلاف چیزهایی است که به اصطلاح «همه می‌دانند»! این کتاب در یک کلام اثری ارزشمند و شایان توجه است. (فرانسیس فورکاپولا)

|      آنچه را که زمانی ارسطو برای درام انجام داد اکنون هاوارد سوبر برای فیلم انجام داده است. قدرت فیلم کتابی عمیق و موجز است و همزمان تجربۀ خواندنش نیز به نحوی معجزه‌آسا فرحبخش است. (دیوید کوپ، فیلمنامه‌نویس امریکایی)