منسوجات ایرانی

110,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهجنیفر وردن
نویسندهپاتریشیا ل. بیکر
مترجممهران محبوبی
نوبت چاپ1
سال نشر1396
تعداد صفحات306
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
موضوعهنر
نوع کاغذگلاسه
وزن (به گرم)651
شابک9786001522444

کتاب «منسوجات ایرانی» درباره محصولات تولید شده، در زمان حکومت قاجار، صحبت می کند. مانند سایر کتاب های موجود در این مجموعه (که پارچه های هندی و روسی را پوشش می دهند)،در بخش اول توضیح جامعی در زمینه تاریخی توسعه پارچه های ایرانی به عنوان یک صنعت و فنون مورد استفاده در تولید آن ها اختصاص داده شده است.

بخش دوم به مجموعه ای از صفحات رنگی اختصاص داده شده است که نمونه های مختلف پارچه را به تصویر می کشند. عکس ها بزرگ و واضح است که هر قطعه دارای توضیح مختصر به همراه تاریخ می باشند. علاوه بر این، زمینه سیاسی و اقتصادی که آن ها بدین منظور تولید شده اند را شرح می دهد. علت انتخاب این منسوجات نفیس تأثیرشان زیاد آنها بر بافندگان اروپایی بوده است. این کتاب برای دانشجویان نساجی ، طراحان مد و هر کسی که علاقه مند به نقوش قومی است، توصیه می شود.

موزه ویکتوریا و آلبرت دارای مجموعه ای بی نظیر از منسوجات ایرانی از نیمه اول قرن نوزدهم است.که در آن بیش از 900 نمونه از پارچه های بافته شده ، چاپی و گلدوزی شده وجود دارد که به عنوان پوشاک و لوازم جانبی و همچنین برای مبلمان و منسوجات مذهبی استفاده می شده است. جنیفر واردن که هم اکنون به عنوان پژوهشگر افتخاری با موزه همکاری می کند،سابقه همکاری به عنوان مربی ارشد نساجی در مجموعه ویکتوریا و آلبرت (V&A) را دارد که در سال 2004 بازنشسته شد. دیگر نویسنده این کتاب، پاتریشیا ال.بیکر (1942-2008) مدرس آزاد ، مشاور و نویسنده متخصص در زمینه مطالعه پارچه و شیشه اسلامی بود