نظریه ی فیلم

مقدمه ای مبتنی بر حواس پنجگانه
80,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهتامس السیسر،مالتی هاگنر
مترجمآزاده نوربخش
نوبت چاپ1
تعداد صفحات396
سال نشر1399
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
موضوعسینماوتئاتر
نوع کاغذبالکی
وزن (به گرم)315
شابک9786226863063

کتاب نظریه ی فیلم (مقدمه ای مبتنی بر حواس پنجگانه) اثر تامس السیسر - مالتی هاگنر با ترجمه آزاده نوربخش توسط انتشارات بیدگل در 396 صفحه به چاپ رسیده است.

تامس السِیسر(22 ژوئن 1943 - 4 دسامبر 2019) مورخ فیلم آلمانی و استاد مطالعات فیلم و تلویزیون در دانشگاه آمستردام، یکی از بزرگ‌ترین مورخان، نظریه‌پردازان و منتقدان تاریخ سینماست.

«مالتی هاگنر» نظریه‌پرداز، پژوهشگر و استاد مطالعات سینمایی آلمانی، متولد 1971 است.

کتاب حاضر، اساس کارش را بر رابطه ی سینما و تماشاگران پی ریزی کرده و پرسش بنیادینش را بر این رابطه ی دائمی استوار می کند. «تامس السیسر» و «مالتی هاگنر» دو تن از مهم ترین نظریه پردازان و پژوهشگران سینما و نقد فیلم، همزمان به فیلم ها و بینندگان فیلم ها توجه کرده و تاثیر متقابلشان را بررسی می کنند.

سینما، این هنر برآمده از دل تکنولوژی، اولین هنر در میان تمام هنرهاست که همه ی حواس بینندگان و مخاطبانش را درگیر می کند؛ بینایی و شنوایی را به دلیل بنیان سمعی و بصری اش در ابتدا و باقی حواس را با واسطه یا بی واسطه، در لحظه ی تماشای فیلم یا دقایق، ساعت ها، روزها و سالیان پس از آن. فیلم ها با تاثیر شگرف شان بر ذهن و بدن بینندگان، از همان سال های ابتدایی اختراع سینما، برای جامعه شناسان، فیلسوفان، روانشناسان و روانکاوان و حتا دانشمندان علوم تجربی، پدیده ای جذاب و مهم بوده است؛ اینکه سینما چطور درون و بیرون بینندگانش را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند هم زمان تجربه ای شخصی و جمعی باشد.