نقطه‌ی آبی کمرنگ

چشم‌اندازی از آینده بشر در فضا
38,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهکارل سیگن
مترجمشهریار رضانیا
نوبت چاپ1
سال نشر1398
تعداد صفحات304
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
موضوعکیهان شناسی
نوع کاغذتحریر
وزن (به گرم)341
شابک9786006043906

نقطه آبی کم رنگ: چشم اندازی از آینده ی بشر در فضا کتابی است توسط ستاره شناس کارل سیگن نوشته شده است. این کتاب دنباله ی کتاب کیهان است و از عکس معروف 1990 نقطه آبی کم رنگ الهام گرفته شده است ، که سیگن توصیف تکان دهنده ای را برای آن ارائه می دهد. در این کتاب ، سیگن فلسفه ی جایگاه انسان در جهان را با توصیف دانش فعلی در مورد منظومه شمسی مخلوط می کند. وی همچنین جزئیات چشم انداز انسانی را برای آینده بیان می کند
در کتاب کیهان ، کارل سیگن ستاره شناس فقید نگاه خود را به رمز و راز باشکوه جهان انداخت و آن را برای میلیون ها نفر در سراسر جهان قابل دسترسی کرد. اکنون در این دنباله خیره کننده ، کارل سیگن سفر انقلابی خود را در فضا و زمان به پایان می رساند.
نسل های آینده به دوران ما نگاه می کنند به عنوان زمانی که نژاد بشر سرانجام به یک مرز کاملا جدید - فضا راه یافت. سیگن در نقطه آبی کم رنگ ، تاریخچه طلسم کننده پرتاب ما به کیهان را ردیابی می کند و آینده ای را که پیش روی ما قرار دارد ، هنگامی که به سیستم منظومه شمسی خود می رویم و به کهکشان های دورتر می پردازیم ، ارزیابی می کند. سیگن تأکید می کند ، کاوش و حل و فصل نهایی جهان های دیگر نه خیالی است و نه تجملاتی بلکه شرط لازم برای بقای نژاد بشر است.
کارل سیگن ، نویسنده برنده جایزه پولیتزر ، اکتشاف ما در فضا را ردیابی می کند و نشان می دهد که بقای ما ممکن است به استفاده هوشمندانه از جهان های دیگر بستگی داشته باشد. این کتاب هیجان انگیز نشان می دهد که چگونه کشف علمی، درک ما را از اینکه چه کسی هستیم و در کجا قرار گرفته ایم تغییر داده است و ما را به چالش می کشد که با این دانش چه کاری انجام خواهیم داد.